Jesteś w trakcie wykańczania domu lub aranżujesz przestrzeń wokół niego? Jeśli tak, to na pewno wiesz już, jak szeroki jest wybór materiałów wykończeniowych na rynku budowlanym. Przez to czasem ciężko jest podjąć najlepszą decyzję, szczególnie jeżeli nie jest się fachowcem w tej dziedzinie. Dlatego właśnie wychodząc naprzeciw Twoim potrzebom, postaramy Ci się przybliżyć nieco najważniejszych faktów dotyczących gresu. Zastanawiasz się co to jest gres porcelanowy? Podpowiadamy – to doskonały komponent, z którego wykonasz nie tylko trwałe, ale również oszałamiająco efektowne podłoża tarasów, balkonów, chodników, podjazdów czy schodów. Równie dobrze sprawdza się jako materiał wykończeniowy ścian i to zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Czym jest gres porcelanowy? Gres porcelanowy jest wyjątkowo trwałym materiałem – to taka ulepszona wersja gresu technicznego, ponieważ w jego produkcji używa się lepszych jakościowo komponentów, które prowadzą do wyeliminowania zanieczyszczeń z płytki. Ze względu na fakt, że jest to materiał charakteryzujący się wysoką odpornością na radykalne zmiany temperatury, czy na drażniące środki chemiczne, to głównie wykorzystywany jest w instalacjach zewnętrznych, czy w pomieszczeniach takich jak łazienka, gdzie panuje wysoka wilgotność i wykorzystywana jest duża ilość chemicznych detergentów.

Walory estetyczne gresu porcelanowego

Kolejnym aspektem, który ma ogromny wpływ na popularność gresu porcelanowego, są jego walory estetyczne. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, w procesie jego produkcji eliminowana jest znaczna ilość zanieczyszczeń, dzięki czemu gres porcelanowy prezentuje się po prostu dużo lepiej od gresu technicznego. Dodatkowo, płytki z tego materiału doskonale imitują wszelkiego rodzaju naturalne podłoża, takie jak drewno. Dlatego gres porcelanowy to doskonały materiał wykończeniowy na schody, szczególnie zewnętrzne. Nie wymaga tak częstej konserwacji, jak naturalne drewno i zużywa się znacznie wolniej, co ma szczególnie duże znaczenie w przypadku często eksploatowanych schodów, wystawionych stale na działanie zewnętrznych czynników atmosferycznych. Również gres porcelanowy na tarasy jest często wybieranym materiałem przez wzgląd na swój atrakcyjny wygląd – taras to często wizytówka domu i, nie ukrywajmy, często widać go z ulicy, co również jest nie bez znaczenia.

Szeroki wybór gresu porcelanowego

W naszym sklepie internetowym znajdziesz szeroki wybór płyt z gresu porcelanowego. Możesz wybierać spośród wielu atrakcyjnych wzorów i kolorów. Niezależnie od tego, czy jesteś miłośnikiem klasycznych stylów, czy też lubisz nowoczesne, modernistyczne aranżacje – na pewno znajdziesz coś dla siebie. Gres porcelanowy, czy to na tarasy, czy na schody, dobierzesz bez problemu kolorystycznie do swoich upodobań – możesz wybierać spośród odcieni jasnych i ciemnych, spośród płytek jednolitych oraz tych w przeróżne desenie. Dodatkowo każdy z modnych wzorów gresu porcelanowego występuje w różnych kolorach i odcieniach, przez co nie będziesz miał problemu z dopasowaniem go do siebie i kolorystyki Twojego domu.

Wysoka jakość w przystępnej cenie

Zadbaliśmy także o to, aby w naszej ofercie znalazł się gres porcelanowy najwyższej jakości. Dlatego oferujemy Ci materiał tylko od sprawdzonych i doświadczonych producentów, który spełnia wszelkie standardy bezpieczeństwa oraz normy jakościowe. Dzięki temu właśnie wszystkie nasze usługi również świadczone są na najwyższym poziomie. Nie musisz być specjalistą, aby zaaranżować niepowtarzalną, zjawiskową, a jednocześnie praktyczną i funkcjonalną przestrzeń – wystarczy, że zdasz się na nas. Nasi doświadczeni fachowcy zaprojektują wykończenie wymarzonego przez Ciebie ogrodu, czy tarasu. Podpowiemy jakich materiałów użyć i które najbardziej sprostają Twoim oczekiwaniom. Gres porcelanowy może być jednym z tych, który na długo odmieni przestrzeń zarówno w Twoim domu, jak i wokół niego.