• Keramzyt

Zapotrzebowanie na uniwersalne produkty, które sprawdzą się w różnych warunkach, jest czymś naturalnym. Istnieje niewiele takich wszechstronnych kruszyw i materiałów budowlanych. Jednym z nich jest właśnie keramzyt. Uzyskuje się go z wypalania gliny ilastej. Jest lekki, niepalny i niezwykle odporny, co oczywiście czyni go atrakcyjnym wyborem. Dzięki naszym partnerom z firm spedycyjnych możemy zaproponować dostawę w każde miejsce w kraju!

Kiedy wybrać keramzyt?

W budownictwie stosuje się go jako izolację termiczną podłóg, ścian lub stropów. Jest to materiał, który doskonale sprawdza się w tej dziedzinie już od ponad 100 lat. Keramzyt budowlany używany jest także w pustakach i gotowych prefabrykatach budowlanych. Ponadto tworzone są z jego pomocą drenaże, skąd jego przydatność w ogrodnictwie i drogownictwie.

Keramzyt w ogrodzie

W ogrodnictwie, keramzyt ma wiele zastosowań, głównie jako warstwa drenażowa na dnie doniczek. Pomaga to w odprowadzeniu nadmiaru wody i poprawie struktury gleby. W doniczkach keramzyt wysypuje się grubą warstwą, co najmniej kilku centymetrów, co zapewnia odpowiedni drenaż gleby dla roślin doniczkowych

Keramzyt do doniczek

Keramzyt jest także wykorzystywany w uprawie domowych roślin doniczkowych oraz w ogrodzie. Jego zaletą jest to, że jest produktem całkowicie naturalnym, chemicznie obojętnym, co oznacza, że nie zmienia pH gleby. Jest to szczególnie ważne w uprawie roślin, które wymagają specyficznych warunków glebowych

Gdzie kupić keramzyt?

Marka Stone Garden stworzona została przez ludzi doświadczonych zarówno w samej tematyce kruszyw, jak i handlu oraz kontaktu z klientem. Jest to połączenie, które sprawia, że wiemy, czego oczekują od nas kontrahenci i staramy się spełnić te oczekiwania przy każdym zamówieniu. Nasz sklep to najlepszy wybór dla klientów z Bydgoszczy oraz okolic i nie tylko, poszukujących keramzytu budowlanego.