• Murki Ogrodowe

Murki w ogrodzie – praktyczne i dekoracyjne

Co sobie wyobrażasz, widząc swój wymarzony ogród? Kwiatowe rabaty, piętra zieleni na skalniaku, a może niewielką szklarnię w rogu? Murki ogrodowe uzupełnią każdą z tych aranżacji. Nie dość, że pięknie wyglądają, to w dodatku umocnią skarpy, ułatwią wysiewy i wyznaczą rabatki i ścieżki. W stylowybruk.pl znajdziesz szeroką ofertę murków ogrodowych z cegły. Zależy Ci na efekcie postarzenia? Lubisz styl rustykalny, a może chcesz użyć materiału w wiejskiej posiadłości? Mamy również murki ogrodowe z postarzanej cegły.

W naszym sklepie znajdziesz szeroki wybór małej architektury ogrodowej, która wyróżnia się wysoką jakością, praktycznością i stylowym designem, gdyż wszystkie propozycje zostały zaprojektowane zgodnie z najnowszymi trendami. Wśród najpopularniejszych elementów z tej kategorii znajdują się palisady, obrzeża, kostki i schody. Wszystkie z nich zostały wykonane z najwyższej klasy materiałów gwarantujących wieloletnią trwałość i odporność na uszkodzenia. Zapraszamy do zapoznania się z poszczególnymi kategoriami, w których znajdziesz elementy pozwalające stworzyć znakomitą aranżację każdego ogrodu i przydomowej przestrzeni.

Kostka Natulit Massimo
Kostka Natulit Massimo
Produkt na zamówienie

Do ogrodu

Niskie murki ogrodowe, na przykład betonowe, posłużą Ci, jeśli chcesz w ten sposób wyznaczyć ścieżki w ogrodzie. W oczywisty sposób wskażą część, po której można deptać, chroniąc tym samym pieczołowicie pielęgnowaną zieleń. Za pomocą murków ogrodzeniowych w niesztampowy sposób wyznaczysz także miejsce na kwiatowe rabaty. Taka aranżacja od razu skupi wzrok, dlatego warto z niej skorzystać, zwłaszcza jeśli któreś miejsce napawa Cię szczególną dumą. A może wręcz przeciwnie, Twój ogród ma miejsce, które chcesz optycznie usunąć z pola widzenia? Nic łatwiejszego, murki do ogrodu ukryją składzik, kosiarkę, dyskretnie zasłonią kompostownik. Obsadzone wysoką zielenią są dekoracyjne same w sobie.

Planując skarpę lub skalniak, warto uwzględnić w planach murek ogrodowy. Umocni on skarpę, dzięki czemu ziemia nie będzie się osuwać.

Do folii lub szklarni

Murki ogrodzeniowe wykorzystasz nie tylko do wyznaczenia terenu. Jeśli planujesz wysiewy pod folią lub w szklarni, być może będziesz podwyższać teren lub wyznaczać poszczególne rabaty. Murek przyda się tu nie tylko jako element ozdobny, ale pozwoli także uniknąć rozsypywania się ziemi poza wyznaczone grządki. Możesz też z ich pomocą podwyższyć teren, dzięki czemu uprawa roślin nie będzie wymagała ciągłego schylania się. W efekcie stanie się bezpieczniejsza dla pleców. Murek do ogrodu jest nie tylko ładny, ale również funkcjonalny.

Idealna aranżacja do każdego ogrodu

Jeśli planujesz miejsce na ognisko, murek z cegły może być użyty jako miejsce do siedzenia. Dzięki różnym kształtom i rozmiarom możesz je dowolnie łączyć, uzyskując niespotykane aranżacje. Jest to materiał odporny na wysokie i niskie temperatury, a także na warunki atmosferyczne, dzięki czemu przy minimalnej konserwacji będziesz mógł cieszyć się ich niezmienionym wyglądem przez długie lata. Pokusimy się o stwierdzenie, że z biegiem lat będą wręcz wyglądać coraz lepiej – w końcu towarzysząca im zieleń będzie coraz bujniejsza.

Warto pamiętać, planując murek ogrodowy, aby uwzględnić również pozostałe materiały, których użyjesz. Być może wytyczając ścieżki, użyjesz gresu na patio, w altanie czy na tarasie. Wówczas ważne jest, aby murek oraz pozostałe elementy były spójne kolorystycznie. Pamiętając o tym, uzyskasz niezwykły, niepowtarzalny efekt.

Mała architektura ogrodu – jakie elementy wybrać?

W prezentowanej kategorii małej architektury ogrodu można wybrać różnego rodzaju elementy, które pozwolą kompleksowo zaaranżować przestrzeń zewnętrzną, a w szczególności nawierzchnię. Wybrane materiały sprawią, że stanie się nie tylko trwała i estetycznie wykończona, ale również bezpieczna w użytkowaniu. Oferowane palisady znakomicie uzupełnią proste ciągi komunikacyjne, dlatego można je wykorzystać do brzegowania ścieżek, chodników, schodów czy odgrodzenia roślinności. Kostka brukowa to doskonały wybór na utwardzenie nawierzchni, a także stanowi niezbędny element do wykończenia architektury ogrodowej w postaci murków, palenisk czy oryginalnych ławek. Warto także wspomnieć o stylowych i eleganckich obrzeżach będących rewelacyjnym wykończeniem schodów, tarasów i ścieżek ogrodowych, a także o stopniach schodowych, które stanowią idealny wybór w przypadku, gdy taras z ogrodem łączą schody.

Poznaj nasze najpopularniejsze kolekcje

Oferowane produkty dzielą się na przejrzyste kategorie, dzięki czemu można z łatwością znaleźć interesujące elementy. Do najpopularniejszych z nich należą palisady. Modele z serii Maxima pozwalają utrzymać spójny styl aranżacji z naciskiem na minimalizm. Warianty z kolekcji Palladio są dostępne w szerokim wachlarzu kolorów, dzięki czemu można z łatwością wybrać model pasujący do aranżacji i stworzyć z ich pomocą pojedyncze palisady lub całe bloki o dowolnej długości. Ostatnią linią jest Split, w której znajdują się betonowe słupki idealnie współgrające z zieloną roślinnością i drewnianymi elementami. Dzięki nim można stworzyć atrakcyjne kwietniki czy ciekawe dodatki na taras. Ich wybór ułatwia także zachowanie ładu wokół posesji.

Wśród popularnych elementów warto także wymienić kolekcje stopni schodowych. Maxima doskonale sprawdzi się jako przedłużenie tarasu w nowoczesnym stylu, Split to propozycja dla osób ceniących sobie stylowe i komfortowe rozwiązania, gdyż w serii tej znajdują się gładkie powierzchnie z nieregularną strukturą boczną, które po ułożeniu idealnie komponują się z aranżacjami w stylu klasycznym, śródziemnomorskim i rustykalnym. Natomiast ostatnią serię tworzy linia Trawertyn, w przypadku której produkty mają kolor zbliżony do naturalnego kamienia i doskonale podkreślają piękno otoczenia, stanowiąc dla niego znakomite tło. Ostatnią propozycję stanowi kostka Natulit Massimo, z pomocą której można z łatwością nadać ogrodowi niepowtarzalnego charakteru, z uwagi na jej obtłuczenia i nierówności widoczne na powierzchni.