• Zaprawa drenarska Libet

Przymierzasz się do zmian w ogrodzie. Jedną z nich będzie utwardzenie powierzchni. W tym celu poszukujesz kostki brukowej, płyty chodnikowej lub kamienia naturalnego. Nie zapomnij o odpowiednim podkładzie. Jeżeli o niego właściwie zadbasz, zyskasz. Stworzysz nawierzchnię trwałą, odporną na wykwity, stabilną i wodoprzepuszczalną. Właśnie dlatego warto zainteresować się zaprawą drenarską Libet DREN. Produkt ten sprzedajemy w duecie ze szlamem sczepnym.

4279.17
szt. Do przechowalni
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Cena przesyłki 0
Odbiór osobisty 0
Darmowa dostawa 0
Dostępność Dostępny
Waga 1225 kg

Zamówienie telefoniczne: 506-873-214

Zostaw telefon

Zaprawa drenarska Libet

 

Zewnętrzne nawierzchnie brukowane i płyty są narażone na działanie opadów atmosferycznych przez cały rok. Jeżeli planowana jest infiltracja bezpośrednia, nie wystarczy, że tylko wierzchnie pokrycie lub spoiny będą przepuszczalne dla wody. Podłoże przykrywające pod spodem również musi mieć możliwość odprowadzania wody. Z pomocą może przyjść tak zwana zaprawa drenażowa. Gwarantuje to wysoką przepuszczalność wody i dlatego skutecznie pomaga uniknąć uszkodzeń spowodowanych mrozem.

image

Służy do wykonywania nośnych, wodoprzepuszczalnych warstw podkładowych pod nawierzchnie z:

  • płyt chodnikowych,
  • kostki brukowej naturalnej i betonowej,
  • płyt ceramicznych,
  • kamienia naturalnego,
  • bruku klinkierowego.

Jako system Libet Dren sprzedawana jest razem ze szlamem sczepnym

Wygoda stosowania zaprawy drenarskiej

Zaprawa drenarska Libet Dren zapewnia stabilność płyt (brak klawiszowania nawet długich i smukłych materiałów przy nacisku punktowym), jednorodność podbudowy (podbudowa jak płyta) oraz wysoką wodoprzepuszczalnością i mrozoodpornością. Jej użycie minimalizuje powstawanie wapiennych wykwitów. Warto stosować w połączeniu z Fugą Libet.

 

Jeden worek zaprawy (25 kg) należy zmieszać z ok. 1,5-1,7 litra wody (dla ułatwienia jako miarkę można użyć standardowej, dużej butelki wody źródlanej). Nie należy dodawać większej ilości wody. Najwygodniej będzie zaprawę drenażową zmieszać za pomocą mieszadła wolnoobrotowego lub betoniarki grawitacyjnej. W efekcie uzyskana ma zostać konsystencja „mokrej ziemi”.

Taką mieszankę należy rozprowadzić i wyrównać uzyskując warstwę grubości 3-5 centymetrów. Natomiast materiał nawierzchniowy smaruje się szlamem sczepnym na całej dolnej powierzchni produktu i montuje na świeżo przygotowanej warstwie zaprawy Libet Dren.

 

 

W skład wchodzi

- 1200 kg zaprawy drenażowej

-  25 kg szlamu sczepnego

 

Darmowa dostawa na terenie całego kraju!

image


Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.